Bibliotheek aan Huis
Aanbod bibliotheek: vrijwilligers brengen boeken naar uw wensen bij u thuis.
Doelgroep: leden die zelf niet meer naar de Bibliotheek kunnen komen, voor een kortere of langere periode.
Mogelijke aanleidingen: ziekte, handicap, ongeval, gladde weersomstandigheden.
Duur van de service: zo lang het nodig is.
Kosten: gratis voor leden met een standaard abonnement.
Klik hier voor meer informatie over de dienst Bilthoven.
Klik hier voor meer informatie over de dienst in Maartensdijk.
Met de BoodschappenPlusBus naar Bibliotheek Bilthoven
Aanbod: gratis met de BoodschappenPlusBus naar Bibliotheek Bilthoven (De Kwinkelier 20) reizen.
Doelgroep: bibliotheekleden uit De Bilt die niet meer zo mobiel zijn.
Rooster bus: de bus rijdt een aantal keer per maand naar De Kwinkelier, per maand is er een nieuw rooster beschikbaar met de data.
Klik hier voor de maandroosters met de busroutes.
Informatie/opgeven voor een busrit: bel 0346 - 21 41 61 op maandag, dinsdag of donderdag van 9.00–12.00 uur of stuur een e-mail naar b.alma@swodebilt.nl. U kunt ook langskomen bij SWO-centrum Dijckstate, Maertensplein 96, 3738GR Maartensdijk.
Coördinator BoodschappenPlusBus: Bea Alma.
De Boekenwagen
Aanbod bibliotheek: tweewekelijks kamerbezoek aan bewoners in verzorgingshuizen met boeken en/of voor een praatje.
Doelgroep: verzorgingshuizen.
Service op maat: aangepast materiaal, zoals grote letter boeken en luisterboeken
Wisseling collectie: gemiddeld drie keer per jaar.
Uitvoering: Unie van Vrijwilligers (UVV)
Lees meer...
Loket Aangepast lezen
Aanbod: brailleboeken en gesproken boeken op daisy-rom (een speciaal soort cd-rom)
Aanbieder: Loket Aangepast lezen
Doelgroepen: boekenlezers die problemen hebben met lezen of het hanteren van boeken. Hieronder vallen:
blinden en slechtzienden
anderszins leesgehandicapten, bijvoorbeeld als gevolg van reuma, een motorische handicap, afasie, spasticiteit of dyslexie
mensen die tijdelijk niet in staat zijn gewone boeken te lezen
Wisselcollecties
Aanbod bibliotheek: lenen van wisselcollecties. Deze collecties bestaan uit boeken en andere materialen die voor langere tijd kunnen worden geleend.
Doelgroep: verzorgingshuizen, serviceflats en andere instellingen.
Service op maat: bibliotheek en instelling spreken samen af hoeveel materialen er geleend worden en hoe vaak per jaar er wordt gewisseld.
Uitzoeken collecties: door de bibliotheek.
Uitlening in de instelling: door actieve bewoners of vrijwilligers.
Materialen voor activiteitenbegeleiding
Aanbod bibliotheek: o.m. materialen met een thema dat gericht is op senioren, materiaal met beeld en geluid in een rustig tempo. Ook zijn er materialen die geschikt zijn voor meerzorgafdelingen, zoals voorleesboeken, dvd’s of video’s en informatieve boeken rondom een thema.
Doelgroep: (organisatoren van activiteiten in) verzorgingshuizen, verpleeghuizen of andere zorginstellingen.